Z wizytą u najmłodszych - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z wizytą u najmłodszych

Data publikacji 11.09.2017

Łomżyńscy policjanci od początku roku szkolnego spotykają się z uczniami szkół podstawowych w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi przypominają małym słuchaczom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. W miniony piątek funkcjonariuszki odwiedziły Szkołę Podstawową w Jarnutach i Zespół Szkolno – Przedszkolny w Piątnicy.

W miniony piątek łomżyńscy policjanci odwiedzili dzieci w szkole podstawowej w Jarnutach i w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Piątnicy . Mundurowi przy pomocy elementów z zestawu edukacyjnego „Autochodzik” pomagali młodym słuchaczom w zrozumieniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Zestaw został sfinansowany w ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko–Polskim Programem Współpracy. Policjanci poprzez zabawę zwracali najmłodszym uwagę na aspekt związany z bezpieczeństwem pieszego, który przechodzi przez jezdnię. Zajęcia te były również dobrą okazją do przypomnienia o obowiązku noszenia elementów odblaskowych podczas poruszania się po drodze po zmierzchu poza terenem zabudowanym.

Przy okazji takich spotkań mundurowi apelują do rodziców i opiekunów dzieci aby wykorzystywali każdy moment do tego by edukować je w zakresie bezpiecznych zachowań, w tym zwłaszcza z zagadnień ruchu drogowego.

- Pokażmy naszym pociechom najbezpieczniejszą drogę do szkoły.

- Wyjaśnijmy dziecku, dlaczego nie wolno wbiegać na jezdnię i przechodzić na czerwonym świetle.

- Aby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci, bezwzględnie wyposażmy je w widoczne po zmroku elementy odblaskowe.

Pamiętajmy, że młody człowiek świadomy zagrożeń będzie bardziej uważny, a co za tym idzie bezpieczniejszy.