Ogłoszenie - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ogłoszenie

Data publikacji 14.06.2013

Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku informuje o prowadzonym doborze psów do służby w Policji.
Na terenie Podlasia nie ma hodowli zajmującej się profesjonalnym przygotowaniem psów do służby w Policji. Z racji tego jedynym rozwiązaniem jest próba dotarcia do osób prywatnych posiadających psy spełniające określone wymogi. Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku prowadzi dobór psów do służby w Policji, w kategorii patrolowo - tropiącej. Preferowane do tresury czworonogi - to psy rasy owczarek niemiecki oraz owczarek belgijski Malinois, w wieku od roku do dwóch lat. Jednocześnie informujemy, że istnieje możliwość kwalifikacji psów innych ras po uwzględnieniu predyspozycji psychicznych i fizycznych.

Oferowany do sprzedaży pies musi być zdrowy i posiadać:

- aktualne zaświadczenie o szczepieniu przeciwko wściekliźnie;

- wyniki badania w kierunku dysplazji stawów biodrowych;

- urzędowe świadectwo zdrowia psa wystawione przez lekarza weterynarii;

- dokument potwierdzający pochodzenie psa (metryka, dowód) wydany przez ogólnokrajową lub międzynarodową organizację, której działalność związana jest z hodowlą psów.

W celu sprawdzenia i dokonania wstępnej oceny predyspozycji psa do tresury poddaje się go próbom charakteru, które obejmują; aportowanie, reakcję na strzał i hałas, obronę opiekuna i aktywność w ściganiu osoby uciekającej, samodzielność i czujność.

Przed nabyciem psa do służby procedura przewiduje potwierdzenie jego walorów użytkowych przed Komisją powołaną przez Zakład Kynologii Policyjnej CSP w Sułkowicach, gdzie na podstawie zdobytych punktów ustalana jest ocena zakupu psa.

Osoby zainteresowane sprzedażą psów Policji prosimy o kontakt w celu ustalenia terminu wstępnej kwalifikacji zwierząt do tresury. Szczegółowych informacji w tej sprawie udziela koordynator ds. kynologii policyjnej Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku – asp. sztab. Grzegorz Bielawski tel. (85) 670 33 85, 696 471 305 lub email: grzegorz.bielawski@bk.policja.gov.pl.

źródło: www.podlaska.policja.gov.pl