Na Meblowej w Łomży jechał za szybko - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Na Meblowej w Łomży jechał za szybko

Data publikacji 31.08.2017

Policjanci z łomżyńskiej „drogówki” zatrzymali prawo jazdy kierującemu jednośladem, który w Łomży na ulicy Meblowej przekroczył dopuszczalną prędkość. Mężczyzna jechał w terenie zabudowanym z prędkością 126 km/h. W tym miejscu mieszkańcy wielokrotnie wskazywali zagrożenie przekraczania dozwolonej prędkości na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci kontrolują tam teraz częściej jazdę kierowców.

Wczoraj po godzinie 19.30 policjanci ruchu drogowego podczas pomiaru prędkości na ul. Meblowej w Łomży , zatrzymali kierowcę motocykla, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 126 km/h. Za kierownicą hondy siedział 39-letni mieszkaniec gminy Mały Płock.  Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych. Policjanci zatrzymali mu także prawo jazdy. Mieszkańcy pobliskiej okolicy, wielokrotnie wskazywali poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa miejsca związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości na tej ulicy. Policyjne kontrole są więc reakcją na te zgłoszenia, a ujawniane wykroczenia potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem Mapy.

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypominają, że to właśnie nadmierna oraz niedostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.