21 i 24 latek odpowiedzą za posiadanie narkotyków - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

21 i 24 latek odpowiedzą za posiadanie narkotyków

Data publikacji 23.08.2017

Łomżyńscy policjanci ujawnili i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, przy których zostały zabezpieczone środki odurzające. Zarówno 21 – letni mieszkaniec gminy Jedwabne, jak i trzy lata starszy mieszkaniec gminy Nowogród trafili do policyjnego aresztu. Za posiadanie narkotyków odpowiadać będą przed sądem. Grozi za to kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek około godziny 16.10 funkcjonariusze z łomżyńskiej „patrolówki” pełniący służbę na terenie miasta uzyskali informację, że na jednej z osiedlowych ulic zaparkowany jest pojazd, w którym mogą znajdować się osoby posiadające środki odurzające. Gdy mundurowi dotarli we wskazane miejsce, zastali tam zaparkowaną mazdę i dwóch młodych mężczyzn. W trakcie kontroli u jednego z nich funkcjonariusze, w znajdującej się na biodrach „nerce”, znaleźli torebkę foliową z zawartością suszu koloru zielonego. 21 – letni mieszkaniec gminy Jedwabne oświadczył, że to pamiątka z wyjazdu do Niemiec. Młody człowiek noc spędził w policyjnym areszcie. Zabezpieczone środki odurzające okazały się być marihuaną o wadze prawie 8 gramów. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.

Dziś natomiast ok. 4.40 w nocy, również funkcjonariusze Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego łomżyńskiej jednostki, u kierowcy kontrolowanego passata zabezpieczyli dwie zamykane strunowo torebki z białym proszkiem. Ze względu na fakt, iż kontrolowany pojazd mógł powodować utrudnienia w ruchu został zholowany na parking strzeżony, a kierujący volkswagenem 24 – latek trafił do policyjngo aresztu. Po badaniach okazało się, że zabezpieczona substancja to amfetamina o wadze 2,05 gramów. Teraz mieszkaniec gminy Nowogród usłyszy zarzut posiadania środków odurzających.

Obaj młodzi mężczyźni za zachowanie niezgodne z prawem będą odpowiadać przed sądem.