„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” na łomżyńskich bulwarach - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” na łomżyńskich bulwarach

Data publikacji 18.08.2017

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łomży oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku na łomżyńskich bulwarach, prowadzili działania informacyjno – edukacyjne w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Funkcjonariusze przypominali o bezpieczeństwie podczas wakacyjnego wypoczynku.

Na bulwarach w Łomży, w minioną sobotę, policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łomży oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” rozmawiali z uczestnikami akcji o bezpiecznym wypoczynku podczas wakacji. Celem takich profilaktycznych przedsięwzięć prowadzonych przez służby mundurowe w tym czasie jest zwiększenie świadomości społecznej związanej z zagrożeniami występującymi podczas sezonu letniego. W trakcie przedsięwzięcia, każdy kto odwiedził „niebieskie stanowisko”, mógł dowiedzieć się od mundurowych, jak sprawnie korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, porozmawiać z dzielnicowym oraz spróbować swoich sił na symulatorze zderzeń. Chętni mogli sprawdzić jak zachowuje się ciało człowieka zapiętego w pasy bezpieczeństwa podczas zderzenia z przeszkodą przy prędkości około 50 km/h. Dodatkowo, w foteliku bądź na kolanach ochotnika, bez zapiętych pasów „podróżował” pluszowy miś, który za każdym razem siłą uderzenia wypadał z fotelika. Prezentowany sprzęt został zakupiony w ramach realizacji projektu „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym KIK-76”, finansowanego ze środków Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy. Policjanci rozdawali również ulotki, odblaski i materiały informacyjne. Stoisko profilaktyczno-edukacyjne wraz z symulatorem zderzeń cieszyło się ogromną popularnością.

Spotkanie odbywało się w ramach ogólnopolskich działań „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” objętych honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka.