Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierującego - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 08.08.2017

Dwóch młodych mężczyzn ujęło nietrzeźwego kierowcę citroena, który został przekazany Policji. Okazało się, że zatrzymany miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości 57–latek odpowie przed sądem.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Łomży wczoraj około godziny 12.30 otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego. Skierowani na skrzyżowanie ulicy Polowej i Alei Legionów policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Łomży zastali na miejscu zgłaszajacego zdarzenie mężczyznę, który przekazał im ujętego kierowcę. Od kierującego citroenem czuć było silną woń alkoholu. Okazało się, że 57-latka zatrzymali wcześniej dwaj młodzi mężczyźni. Wyjęli kluczyki ze stacyjki citroena uniemożliwiajac dalszą jazdę a kierowcę przekazali zgłaszającemu, który przytrzymał go do przyjazdu patrolu. Badanie stanu trzeźwości 57-latka wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Jedwabne jeździł w tym stanie ulicami Łomży. Po zjechaniu z ronda na ulicy Kościuszki uszkodził dwa znaki drogowe i omal nie potrącił ludzi znajdujących się na przejściu dla pieszych. Będący świadkami zdarzenia mężczyźni natychmiast zareagowali, nie dopuszczając kierującego citroenem do dalszej jazdy. Teraz wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajmują się funkcjonariusze łomżyńskiej drogówki. Dalszym losem nieodpowiedzialnego 57-latka zajmie się sąd.

Policjanci w dalszym ciągu apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznego odstępu od pojazdu poprzedzającego oraz o dostosowaniu prędkości do warunków drogowych. Apelujemy też o reagowanie, gdy osoby przebywające w naszym otoczeniu zamierzają kierować będąc pod wpływem alkoholu. Pijani kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego.