Na Plaży fajnie jest ... i bezpiecznie - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Na Plaży fajnie jest ... i bezpiecznie

Data publikacji 07.08.2017

W miniony weekend mundurowi z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łomży, wspólnie ze strażakami, przedstawicielami Krajobrazowego Parku Doliny Narwi, pracownikami MOSiR oraz członkami Grupy Ratowniczej Nadzieja, prowadzili działania informacyjno – edukacyjne w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Funkcjonariusze przypominali plażowiczom o głównych zasadach bezpieczeństwa w trakcie wypoczynku nad wodą.

Mieszkańcy Łomży i okolic, wypoczywający na łomżyńskiej plaży miejskiej są już zapewne przyzwyczajeni do widoku policjantów i organizowanych przez nich działań. Celem takich profilaktycznych przedsięwzięć prowadzonych przez służby mundurowe w czasie trwania wakacji, jest zwiększenie świadomości społecznej związanej z zagrożeniami występującymi podczas sezonu letniego. Policjanci łomżyńskiej jednostki poprzez zabawę utrwalali młodym amatorom słońca i ich opiekunom podstawowe zasady bezpieczeństwa nad wodą. W trakcie weekendowego przedsięwzięcia, każdy kto odwiedził „niebieskie stanowisko”, mógł dowiedzieć się od mundurowych, jak sprawnie korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Plażowicze mieli również okazję obejrzeć radiowozy oraz pojazdy służbowe Straży Pożarnej. Z kolei wolontariusze Grupy Ratowniczej  przy użyciu fantomu, chętnie udzielali zainteresowanym instruktażu na temat prowadzenia skutecznej akcji ratującej życie.

Profilaktyka na plaży odbywała się w ramach ogólnopolskich działań „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” objętych honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka.