Piłeś? Nie jedź! - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Piłeś? Nie jedź!

Data publikacji 04.08.2017

Łomżyńscy policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy byli pod wpływem alkoholu. Mundurowi apelują o zachowanie rozwagi i trzeźwego umysłu. Siadając za kierownicę "na dwóch gazach" narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Pomimo ciągłych apeli, niektórzy nadal decydują się kierować pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali wczoraj dwóch takich kierowców. W pierwszym przypadku mundurowi w czwartek około godziny 12.30 zostali wezwani na ulicę Zjazd. Policjanci po przybyciu na miejsce ustalili, że kierowca skody zatrzymał się przed przejściem dla pieszych i wówczas w tył jego pojazdu uderzył kierujący motorowerem. Jak się okazało kierowca jednośladu był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem 32-letniego mieszkańca Pisza wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało sie również, że prowadził pojazd pomimo orzeczonego zakazu.

Drugi kierujący, który zdecydował się na jazdę pod wpływem alkoholu, został zatrzymany tego samego dnia w trakcie rutynowej kontroli. Funkcjonariusze pełniący służbę na terenie gminy Piątnica zatrzymali kierowcę mazdy. 41–letni mieszkaniec gminy Łomża zdecydował się usiąść za kierownicę pomimo tego, że wcześniej spożywał alkohol. Badanie wykazało u niego prawie 2,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Noc spędził w policyjnym areszcie. Obaj zatrzymani za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie będą odpowiadać przed sądem.

Policjanci w dalszym ciągu apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznego odstępu od pojazdu poprzedzającego oraz o dostosowaniu prędkości do warunków drogowych. Apelujemy też o reagowanie, gdy osoby przebywające w naszym otoczeniu zamierzają kierować będąc pod wpływem alkoholu. Pijani kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego.