Niezatrzymanie się do policyjnej kontroli drogowej jest przestępstwem - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Niezatrzymanie się do policyjnej kontroli drogowej jest przestępstwem

Data publikacji 02.08.2017

Przed sądem odpowiadał będzie 42-letni kierowca, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Mężczyzna jadąc volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącemu po przejściu dla pieszych starszemu człowiekowi, a następnie nie zatrzymał się do kontroli policjantom, którzy zauważyli popełnione wykroczenie.

W ubiegły poniedziałek łomżyńscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego podczas patrolowania miasta, zauważyli kierującego volkswagenem, który jadąc ul. Wojska Polskiego nie ustąpił pierwszeństwa starszemu mężczyźnie przechodzącemu przez jezdnię po przejściu dla pieszych. Mundurowi w reakcji na niebezpieczną sytuację, natychmiast zawrócili radiowozem i dali wyraźne sygnały do zatrzymania auta. Kierowca zlekceważył jednak ich polecenia i zamiast zatrzymać się – skręcił w osiedlowe uliczki, następnie porzucił auto w zaroślach. Funkcjonariusze ustalili, że kierującym był 42-letni mieszkaniec powiatu zambrowskiego. Mężczyzna wczoraj usłyszał zarzut niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu. Odpowiadał będzie także za popełnione wykroczenie.

W świetle obowiązujących przepisów, które weszły w życie z dniem 1 czerwca 2017r., niezatrzymanie do kontroli drogowej stanowi przestępstwo opisane w art. 178bKK. Grozi za to kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.