Ford w rowie, Renault na dachu - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ford w rowie, Renault na dachu

Data publikacji 12.03.2013

Kierująca Renault Clio straciła panowanie nad pojazdem i dachowała zaś kierowca Forda Focusa zjechał do rowu. Policjanci z Łomży szczegółowo wyjaśniają przyczyny tych zdarzeń.

Wczoraj, po godzinie 08:00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Łomży został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na trasie nr 64 w okolicy miejscowości Wizna. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce zdarzenia, gdzie wstępnie ustalili, że 26-letnia mieszkanka powiatu białostockiego jadąc samochodem Renault Clio od strony Wizny w kierunku Łomży wpadła w poślizg w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem. Następnie zjechała do rowu gdzie doszło do dachowania pojazdu. Kobieta z pękniętą śledzioną trafiła do szpitala. Badanie alkomatem wskazało, że była trzeźwa. Kolejne zdarzenie, miało miejsce wczoraj po godzinie 14:00 również w okolicach Wizny. 38-letni kierowca Forda Fokusa, jadąc w kierunku Białegostoku nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i wyjeżdżając z zakrętu wpadł w poślizg i zjechał do przydrożnego rowu. O rok młodsza pasażerka z ogólnymi potłuczeniami ciała trafiła do szpitala. Przyczyny i okoliczności tych zdarzeń szczegółowo wyjaśniają policjanci.

Łomżyńscy policjanci apelują aby kierowanie pojazdem w okresie zimowym wymagało odpowiedniej do tych warunków techniki jazdy, skoncentrowania oraz zachowania szczególnej ostrożności. Bardzo istotnym elementem jest jazda z prędkością dostosowaną do aktualnie istniejących warunków oraz sytuacji panującej na drodze, tak aby zapewnić panowanie nad pojazdem. 

Pamiętajmy, że nawet najbardziej zaawansowane rozwiązania techniczne stosowane w pojazdach, takie jak np. systemy antypoślizgowe nie zapewniają stuprocentowego bezpieczeństwa. Są one jedynie pomocą dla kierowcy i z pewnością nie zastąpią zdrowego rozsądku, ostrożności i przewidywania sytuacji na drodze.