Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mieszkańcy zgłaszają zbyt szybką jazdę – policjanci zatrzymują uprawnienia

Data publikacji 05.07.2017

Policjanci z łomżyńskiej „drogówki” zatrzymali prawa jazdy kierowcom bmw i chryslera, którzy przekroczyli dopuszczalną przepisami prędkość w Dębnikach i Ratowie Piotrowie. W obu miejscowościach mieszkańcy wskazywali tego typu zagrożenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W związku ze zgłoszeniami, policjanci kontrolują tam teraz częściej jazdę kierowców ujawniając wykroczenia drogowe.

Wczoraj policjanci ruchu drogowego podczas pomiaru prędkości w miejscowości Ratowo Piotrowo na drodze wojewódzkiej nr 677, zatrzymali kierowcę chryslera, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 106 km/h. Za kierownicą auta siedział 29-letni mieszkaniec Łomży.  Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 400 zł, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych. Policjanci zatrzymali mu także prawo jazdy. Dzień wcześniej, uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy stracił też 23- letni kierowca bmw zatrzymany do kontroli w Dębnikach (gm. Zbójna) w ciągu drogi wojewódzkiej 645. Mężczyzna przekroczył dozwoloną przepisami prędkość aż o 67km/h. Za popełnione wykroczenie drogowe, na młodego kierowcę nałożony został mandat karny w wysokości 500zł.

Mieszkańcy obu miejscowości wielokrotnie wskazywali miejsca poprzez internetową aplikację - Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie ich zdaniem dochodzi do przekraczania dozwolonej prędkości. Policyjne kontrole są więc reakcją na zgłoszenia, a ujawniane wykroczenia potwierdzają obawy mieszkańców związane z tymi zagrożeniami.