Uwaga kierowcy – trwa zima - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga kierowcy – trwa zima

Data publikacji 19.02.2013

Wczoraj w Łomży doszło do zderzenia audi z oplem. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają łomżyńscy policjanci.

Wczoraj, tuż po godzinie 7.00 dyżurny łomżyńskiej Policji został powiadomiony o zderzeniu audi z oplem astrą, na skrzyżowaniu ulic Broniewskiego z Al. Piłsudskiego w Łomży. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce zgłoszenia. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynikało, że 40-letni mieszkaniec Łomży jadąc ulicą Broniewskiego najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa 31-letniemu kierowcy opla i doszło do zderzenia pojazdów. Poszkodowany w zdarzeniu kierowca opla z urazem kręgosłupa odcinka szyjnego oraz ze złamaną ręką trafił do szpitala. Obaj kierujący byli trzeźwi.

Do kolejnego wypadku doszło o godzinie 13.00 na trasie Czarnocin - Pęza. Mundurowi na miejscu wstępnie ustalili, że 53-letni mieszkaniec Łomży - kierujacy oplem astrą najprawdopodobniej wpadł w poślizg i zderzył się z jadącą z przeciwnego kierunku - hondą civic, kierowaną przez 20-letniego mieszkańca gminy Kolno. Do wypadku doszło na prostym odcinku drogi. W wyniku zdarzenia, obrażeń doznał 58-letni pasażer opla oraz kierujący autem, którzy ze złamaniami trafili do szpitala. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Łomżyńscy policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności i przyczyny obu tych zdarzeń.

Dodatkowo, na terenie Łomży doszło do czterech niegroźnych kolizji oraz zatrzymano jednego nietrzeźwego kierowcę, którym okazała się 21-letnia mieszkanka Zambrowa, siedząca za kierownicą seata ibizy. Badanie wykazało u kobiety ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.