Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja pn. „Zostań dzielnicowym Frankiem” – zapraszamy do udziału dzieci do lat 9

Data publikacji 23.06.2017

Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zaprasza dzieci z Łomży oraz powiatu łomżyńskiego do wzięcia udziału w konkursie dotyczącym bezpieczeństwa podczas wakacji. Celem przedsięwzięcia jest aktywizacja najmłodszych w zakresie poznawania zasad postępowania warunkujących bezpieczeństwo, jak również zapewnienie alternatywnych form spędzania niezagospodarowanego czasu wolnego podczas wakacji.

Na stronie internetowej podlaskiej Policji w lipcu i sierpniu br. (za wyjątkiem 15 sierpnia br.) umieszane będą zagadki o tematyce szeroko pojętego bezpieczeństwa m.in.:

1. Bezpieczny wypoczynek na wsi.

2. Bezpieczny wypoczynek w lesie.

3. Kontakt z osobą obcą.

4. Bezpieczny wypoczynek nad wodą.

5. Bezpieczne „surfowanie” w Internecie.

6. Bezpieczny kontakt z niebezpiecznym zwierzęciem.

7. Bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym.

Warunkiem uczestnictwa w akcji jest przesłanie do Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku odpowiedzi na zagadkę w formie krótkiej rymowanki/hasła dot. prawidłowego zachowania się o tematyce określonej w zagadce.

Osoba, która bierze udział w akcji nie jest zobowiązana do udzielenia odpowiedzi na każdą zagadkę.

Akcja skierowana jest do dzieci w wieku do 9 lat z placówek oświatowych, opiekuńczo-wychowawczych, kulturalnych, organizacji zrzeszających dzieci i młodzież, organizacji pozarządowych.  

Już dziś zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu ( w załączniku na dole strony) oraz wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu.

 

Pliki do pobrania