Działania „Nieletni” - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Nieletni”

Data publikacji 21.01.2013

Komenda Miejska Policji w Łomży,  realizowała działania pod kryptonimem „Nieletni”. Głównym celem tej akcji było ograniczenie zagrożeń związanych z demoralizacją i przestępczością osób nieletnich.

W piątek funkcjonariusze łomżyńskiej Policji realizowali działania „Nieletni” na  terenie Łomży. Celem akcji było kontrolowanie miejsc gromadzenia się młodzieży, ujawnianie nieletnich popełniających czyny karalne oraz zagrożonych  demoralizacją. Dodatkowo dokonano sprawdzeń punktów sprzedaży alkoholu pod kątem czy nie jest on sprzedawany osobom nieletnim.

Zaangażowani do akcji policjanci pionu prewencji oraz kryminalnego wylegitymowali ponad 80 osób. W tej grupie znalazły się między innymi osoby zagrożone demoralizacją, przebywające na wagarach. Zatrzymano na gorącym uczynku dwóch nieletnich sprawców kradzieży artykułów spożywczych. Ponadto dokonano ujęcia i rozliczenia czterech małoletnich w związku z wymuszeniem rozbójniczym, rozbojem oraz za nielegalne posiadanie narkotyków w postaci marihuany. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem rodzinnym i dla nieletnich.

Działania ukierunkowane na środowisko nieletnich przeprowadzane są cykliczne i będą kontynuowane także w przyszłości. Łomżyńscy policjanci apelują o wzmożoną kontrolę i opiekę rodziców nad podopiecznymi.