Wypadek. Policjanci apelują o ostrożność na drodze! - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek. Policjanci apelują o ostrożność na drodze!

Data publikacji 02.12.2014

Dwóch pasażerów kierowanego przez 61-latka mercedesa rannych trafiło do szpitala. To skutek wypadku, do którego doszło na krajowej 61. Teraz dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają łomżyńscy policjanci.


Wczoraj tuż po godzinie 21.30 dyżurny łomżyńskiej Policji został poinformowany o wypadku drogowym. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 61 w pobliżu miejscowości Kobylin. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że kierujący mercedesem 61-letni mieszkaniec Ełku, jadąc w kierunku Łomży, prawdopodobnie na skutek utraty panowania nad pojazdem, zjechał do rowu, po czym kierowane przez niego auto uderzyło w drzewo. W wyniku tego zdarzenia dwóch rannych pasażerów mercedesa trafiło do szpitala. Jak doszło do tego zdarzenia i jakie były szczegółowe okoliczności wypadku ustalają teraz policjanci z Łomży.

Warunki zimowe i zmieniająca się sytuacja drogowa wymagają od kierowców zmiany dotychczasowego stylu jazdy. Śliska jezdnia, czy zalegające na drodze błoto pośniegowe, przy nieumiejętnym, często zbyt szybkim pokonywaniu takiej trasy, mogą stanowić poważne zagrożenie zdrowia, a nawet życia podróżujących samochodem. Dlatego też policjanci apelują o rozsądek i ostrożność. Pamiętajmy, aby za każdym razem prowadzić pojazd z bezpieczną prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze.