„Bezpiecznie - chce się żyć” w Łomży - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpiecznie - chce się żyć” w Łomży

Data publikacji 26.11.2014

Policjanci łomżyńskiej drogówki, w ramach ogólnopolskiego programu „Bezpiecznie - chce się żyć”, spotkali się z mieszkańcami miasta, by propagować zagadnienia związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Wczoraj w Łomży odbyło się spotkanie z mieszkańcami miasta zorganizowane przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w ramach akcji „Bezpiecznie - chce się żyć”. W seminarium wzięli udział łomżyńscy policjanci, którzy propagowali zagadnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze łomżyńskiej drogówki za pomocą prezentacji multimedialnej zobrazowali stan bezpieczeństwa na drogach miasta i powiatu. Ponadto zwrócili uwagę na konieczność używania elementów odblaskowych oraz zachowanie szczególnej ostrożności przez niechronionych uczestników ruchu drogowego poruszających się poza obszarem zabudowanym, którzy w zderzeniu z pojazdem mają małe szanse na przeżycie. Najczęstszym powodem tragedii jest nie tylko nieostrożność kierujących pojazdami, lecz przede wszystkim brak możliwości  zauważenia po zmierzchu osób poruszających się przy krawędzi jezdni. Dlatego tak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, aby dać szansę kierowcy zauważyć się wcześniej! Celem przedsięwzięcia jest budowanie i kreowanie bezpiecznych postaw przede wszystkim wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dodatkowo, atrakcją spotkania był występ Łukasza Zagrobelnego.

Obecnie zapis Ustawy prawo o ruchu drogowym zobowiązuje do noszenia elementów odblaskowych wszystkie osoby, które poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, chyba że poruszają się po chodniku.