„Nigdy Nie Jeżdżę po Alkoholu” w Łomży - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Nigdy Nie Jeżdżę po Alkoholu” w Łomży

Data publikacji 10.11.2014

Łomżyńscy policjanci w ramach ogólnopolskiej kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” przeprowadzili dzisiaj rano działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Skontrolowali trzeźwość ponad 400 kierujących. Okazało się, że dwóch z nich jechało na „podwójnym gazie”. Jak się okazuje, wciąż wiele osób decyduje się na prowadzenie samochodu po wypiciu alkoholu. Ta ogólnopolska inicjatywa skierowana jest przeciwko pijanym kierowcom, a także ma przeciwdziałać społecznemu przyzwoleniu na „ jazdę na podwójnym gazie”.

Dzisiaj od wczesnych godzin porannych policjanci łomżyńskiej drogówki na wyjeździe z miasta prowadzili kontrole drogowe w ramach działań „Trzeźwy poranek”. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości ponad 400 kierowców. Niestety na drodze znaleźli się też tacy, którzy zdecydowali się wsiąść do samochodu i jechać pod wpływem alkoholu. Policjanci przerwali dalszą drogę 58-letniemu kierowcy volkswagena, u którego w organizmie było ponad 0,3 promila oraz 45-letniemu kierowcy audi u którego alkomat wykazał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Prowadzone przez policjantów działania mają na celu eliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Na zakończenie każdej kontroli drogowej mundurowi wręczali kierowcom materiały profilaktyczne w postaci naklejek z hasłem kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Naklejona przez kierowcę naklejka ma dać wyraz społecznego sprzeciwu wobec pijanych kierowców oraz tolerowaniu tego typu zachowań.

Niestety to nie jedyni kierujący, którzy zostali zatrzymani za jazdę pod wpływem alkoholu. W minioną sobotę w Miastkowie funkcjonariusze łomżyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli volkswagena, którego kierowca – 60-letni mieszkaniec Łomży – miał w organizmie ponad 2,7 promila alkoholu. Nieco mniej, bo około 1,9 promila miał też 51-letni kierujący skodą poddany kontroli wczoraj na ulicy Poznańskiej w Łomży. Prawo jazdy stracił również zatrzymany dziś w nocy na ulicy Zawadzkiej w Łomży kierowca forda. Po zbadaniu okazało się, że 19-latek miał w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu.

Kierowcy zatrzymani za jazdę na „podwójnym gazie” za swoje postępowanie odpowiadać będą przed sądem.