Policjanci na rowerach zapobiegli tragedii - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na rowerach zapobiegli tragedii

Data publikacji 23.05.2017

Dzięki właściwej oraz szybkiej reakcji policyjnego patrolu rowerowego uratowana została 20-latka, która chciała skoczyć z mostu. Kobieta trafiła pod opiekę lekarzy.

Policjanci z Wydziału Patrolowo - Interwencyjnego Komedny Miejskiej Policji w Łomży, pełniąc służbę w patrolu rowerowym w minioną sobotę, otrzymali komunikat od dyżurnego jednostki o osobie, która najprawdopodobniej chce odebrać sobie życie. Informację o dziwnie zachowującej się i płaczącej kobiecie stojącej na środku mostu przekazał wędkarz przebywający w pobliżu rzeki. Zaalarmowani funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Zauważyli tam przechyloną przez barierkę młodą kobietę, patrzącą w dół rzeki. Mundurowi sprawnie podjęli interwencję i sprowadzili 20-latkę w bezpieczne miejsce, a następnie przekazali ją pod fachową opiekę lekarzy. Dzięki właściwej reakcji społecznej i iszybkiej nterwencji funkcjonariuszy nie doszło do tragedii.

Ponadto, tego samego dnia policjanci patrolujący rowerami okolice rekreacyjne przy rzece Narew, podjęli interwencję wobec trzech młodych osób, które przebywały w pobliżu przystani przy ul. Zjazd. Przy jednym z nich, 19-latku mundurowi znaleźli torebkę strunową z zawartością blisko pół grama suszu roślinnego nieznanego pochodzenia. Substancję zabezpieczono do dalszych badań.

Policyjne patrole rowerowe w Łomży ruszyły już na początku maja. Policjanci na rowerach pojawiają się między innymi w parkach, na osiedlowych uliczkach, bulwarach oraz w miejscach wskazanych przez mieszkańców na „Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Swoją obecnością  oddziaływują prewencyjnie, ale są również przygotowani do tego, aby podejmować interwencje wobec osób łamiących prawo. Rowerowy patrol to także bezpośredni kontakt mieszkańców z funkcjonariuszem Policji. W łomżyńskiej jednostce tego typu służbę pełnią funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego.