Wypadkowy weekend - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadkowy weekend

Data publikacji 13.10.2014

Trzy osoby ranne – to bilans weekendowych wypadków, które wydarzyły się na drogach naszego powiatu. Policjanci wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń i apelują o ostrożność i bezpieczną jazdę. 

Do pierwszego z tych wypadków doszło w miniony piątek po godzinie 16.20 w pobliżu Siemienia Nadrzecznego. Tam 21 – letni kierowa toyoty, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, w wyniku czego zjechał na lewą stronę, gdzie uderzył w drzewo. Następnie przejechał na prawą stronę i zatrzymał się w przydrożnym rowie. Mężczyzna za złamaniem kości ramieniowej i ogólnymi potłuczeniami został zabrany do szpitala. Niestety okazało się, że 21 – latek wsiadł za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy jak też dowód rejestracyjny pojazdu.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w sobotę około 9:35 w miejscowości Rakowo-Czachy. Tam 71- letni rowerzysta wyjeżdżał z posesji na drogę publiczną. Mężczyzna włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu mazdzie kierowanej przez 30-latkę, w wyniku czego doszło do zderzenia. W następstwie wypadku rowerzysta trafił do szpitala z otwartym złamaniem nogi i urazem głowy.

Niestety nie był to ostatni weekendowy wypadek. W niedzielne popołudnie policjanci otrzymali sygnał o kolejnym zdarzeniu. Tym razem w Łomży na ulicy Sikorskiego. Tam – jak wynika z dotychczasowych ustaleń policjantów – 31 – letni kierowca focusa, jadąc od ulicy Zawadzkiej w kierunku Alei Legionów, najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa będącemu na oznakowanym przejściu dla pieszych 46 – latkowi. W wyniku zdarzenia pieszy ze złamaniem miednicy i nogi trafił do szpitala. Kierujący fordem był trzeźwy mimo to do czasu wyjaśnienia sprawy zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

Wszystkie sprawy będą teraz wyjaśniane przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Bądźmy życzliwi i kulturalni dla innych uczestników ruchu. Pamiętajmy, że wyobraźnia to podstawowa cecha dobrego kierowcy, dlatego też nie przekraczajmy dozwolonych prędkości i jedźmy ostrożnie cały czas myśląc o tym, co dzieje się na drodze – zgodnie z zasadą NAJPIERW POMYŚL, POTEM - JEDŹ. Apelujemy do kierowców o rozwagę, uprzejmość, rozwijanie tylko bezpiecznych prędkości oraz przewidywanie sytuacji na drodze. Pamiętajmy, że pośpiech jest śmiertelnym wrogiem bezpiecznej jazdy!