Międzynarodowy Dzień Mediacji i Tydzień Mediacji - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Międzynarodowy Dzień Mediacji i Tydzień Mediacji

Data publikacji 13.10.2014


„Masz prawo do mediacji” – pod takim hasłem będzie przebiegał tegoroczny Międzynarodowy Dzień Mediacji w dniu 16 października oraz Tydzień Mediacji, który rozpocznie się 13 października, a zakończy 18.

Koncepcja tegorocznych obchodów opiera się przede wszystkim na propagowaniu inicjatyw oddolnych – włączeniu środowisk lokalnych do działań prowadzonych przez prezesów sądów i sędziów, koordynatorów ds. mediacji w sądach powszechnych, oraz na współpracy pomiędzy ośrodkami mediacyjnymi, praktykami wymiaru sprawiedliwości i Ministerstwem Sprawiedliwości.

Partnerami Ministerstwa Sprawiedliwości w organizacji obchodów Tygodnia Mediacji i Międzynarodowego Dnia Mediacji są m.in.: Komenda Główna Policji, Prokuratura Generalna, Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Izba Radców Prawnych, Centralny Zarząd Służby Więziennej, Rzecznik Praw Obywatelskich, Stowarzyszenie Notariuszy Rzeczypospolitej Polskiej, Krajowa Rada Komornicza, Krajowe Stowarzyszenie Kuratorów Sądowych.

Przez cały najbliższy Tydzień Mediacji m.in. w sądach, prokuraturach, siedzibach organizacji pozarządowych, w jednostkach Policji dyżurować będą mediatorzy, którzy wszystkim zainteresowanym udzielać będą bezpłatnych porad oraz niezbędnych informacji o mediacji.

Szczegóły obchodów Tygodnia Mediacji, w tym listę dyżurów, można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości


źródło: (KGP / mw)

---------------------------------------------


Dyżury mediatorów z okazji Tygodnia mediacji

W związku z organizowanymi przez Ministerstwo Sprawiedliwości obchodami Tygodnia Mediacji w dniach 13 – 17 października 2014 r. w sądach okręgu łomżyńskiego odbywać się będą bezpłatne dyżury mediatorów:


w Sądzie Okręgowym w Łomży ul. Dworna 16 w godzinach 10.00 – 13.00
w Sądzie Rejonowym w Łomży ul. Polowa 1 w godzinach 10.00– 13.00
w Sądzie Rejonowym w Łomży Wydziały Zamiejscowe w Grajewie ul. Kolejowa 1 w godzinach 10.00– 13.00
w Sądzie Rejonowym w Zambrowie ul. Wojska Polskiego 56 w godzinach 10.00– 12.00
w Sądzie Rejonowym w Zambrowie Wydziały Zamiejscowe w Wysokiem Mazowieckiem ul. Ludowa 44 w godzinach 10.00– 13.00.

Celem dyżurów jest popularyzacja mediacji jako pozasądowego, szybszego i tańszego sposobu rozwiązywania sporów oraz umożliwienie bezpośredniego kontaktu z mediatorami.


źródło: Sąd Okręgowy w Łomży

http://www.lomza.so.gov.pl/