Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie bądź obojętny – zareaguj już teraz gdy widzisz, że ktoś potrzebuje pomocy

Data publikacji 06.10.2014

Okres jesienny, zwłaszcza gdy temperatury w nocy zbliżają się do zera stopni, to trudny czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku i niezaradnych życiowo. To właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu. Łomżyńscy policjanci apelują już teraz o zainteresowanie osobami, które mogą potrzebować pomocy.

Wraz z nadejściem pierwszych przymrozków mundurowi zintensyfikują jesienno - zimowe działania skierowane do tych grup osób, które są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu. W tym czasie odwiedzą miejsca, gdzie mogą przebywać takie osoby. W ramach codziennych patroli patrolować będą innymi pustostany, węzły ciepłownicze, klatki schodowe i piwnice. Zainteresowaniem obejmą też szczególnie osoby mieszkające samotnie i niezaradne życiowo. Osobom bezdomnym policjanci wskażą miejsca noclegów oraz poinformują o innych formach pomocy, oferowanych przez instytucje pomocowe.

Apelujemy już dziś do mieszkańców miasta i powiatu łomżyńskiego o zwrócenie uwagi na to, czy w naszym sąsiedztwie nie przebywa osoba bezdomna, samotna, niezaradna życiowo - narażona na wychłodzenie organizmu. Nie bądźmy obojętni. Pamiętajmy, że nasze zainteresowanie, reakcja na sytuację życiową drugiego człowieka  i wskazanie instytucji pomocowej, może uratować mu życie.