Nie dajmy się oszukać, okraść – nowa metoda oszustów - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie dajmy się oszukać, okraść – nowa metoda oszustów

Data publikacji 05.05.2017

Policjanci apelują już nie tylko do osób starszych, mieszkających samotnie, ale też do przedsiębiorców - właścicieli mniejszych bądź większych firm o wyjątkową ostrożność w kontaktach z obcymi. Nie każdy dzwoniący do nas ma czyste intencje a sprawcy by nas zmylić wymyślają coraz to nowsze historie. Działając na naszą wyobraźnię próbują pozbawić nas niejednokrotnie dorobku całego życia.

Mimo, że wiele ostatnio mówi się o oszustwach „na wnuczka, policjanta…” oszuści nie spoczywają na laurach i wymyślają coraz to nowsze opowieści. Modyfikują swoje metody działania po to, aby uśpić naszą czujność, by łatwiej zmylić swoją ofiarę, a w konsekwencji oszukać. O tym, jak działają takie osoby przekonało się wczoraj dwóch łomżyńskich właścicieli kantorów. W godzinach popołudniowych do przedsiębiorców zadzwonił mężczyzna podając się za funkcjonariusza miejscowej Policji. Z troską w głosie oświadczył, że w ostatnim czasie zanotowano kilka napadów rabunkowych na tego typu instytucje. Zaciekawionych całą sytuacją rozmówców – głos w słuchawce poinstruował, że służy pomocą i jako funkcjonariusz Policji z którym to należy współpracować by uchronić oszczędności. Kontynuując rozmowę, dla bezpieczeństwa polecił właścicielom spakować wszystkie posiadane środki pieniężne i przekazać do policyjnego depozytu. Na szczęście właściciele kantoru zachowali czujność o zaistniałej sytuacji poinformowali dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Pamiętajmy - zwykła ostrożność i wiedza o metodach działania przestępców może uchronić nas przed utratą oszczędności.

Ostrzegajmy swoich znajomych i osoby bliskie o sposobach działania oszustów.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, że mamy do czynienia z oszustem natychmiast powiadamiajmy Policję dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112.