Turniej BRD – eliminacje powiatowe w Łomży - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Turniej BRD – eliminacje powiatowe w Łomży

Łomżyńscy policjanci byli współorganizatorami powiatowych eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Młodzi rowerzyści oprócz pisania testu wiedzy z przepisów, udzielali pierwszej pomocy oraz rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach rowerowych. Łomżyński Turniej wpisał się w ogólnopolską kampanię pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo" promującą bezpieczeństwo rowerzystów na drogach.

W Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży odbyły się dziś powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży czynnie uczestniczą w tego typu przedsięwzięciach. Głównym celem konkursu jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym - szczególnie wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Działania te obejmują popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy. W tegorocznym turnieju udział wzięło 69 osób. Szkoły podstawowe reprezentowało 12 czteroosobowych drużyn, natomiast gimnazja rywalizowały w 7-miu trzyosobowych zespołach. Każdy uczestnik eliminacji miał do rozwiązania test teoretyczny z zakresu zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych i sytuacji w ruchu drogowym. Dodatkowo, jurorzy sprawdzali umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Kolejną częścią rywalizacji był test praktyczny - jazda rowerem po wyznaczonym torze przeszkód i poprawny przejazd rowerem w miasteczku rowerowym. W tym roku, ze względu na niesprzyjającą pogodę, rywalizacja odbywała się w hali sportowej przy SP 9. Po dwie druzyny ze szkół podstawowych i gimnazjów, które zajęły dziś I i II miejsca w swoich kategoriach będą reprezentować region w finale na szczeblu wojewódzkim. Gratulujemy.

W grupie szkół podstawowych zwycięzcami okazały się:

I Miejsce - Szkoła Podstawowa w Olszynach

II Miejsce - Szkoła Podstawowa w Jarnutach

III Miejsce - Szkoła Podstawowa nr 7 w Łomży

Natomiast wśród gimnazjów najlepsze były: 
 

I Miejsce - Publiczne Gimnazjum w Piątnicy

II Miejsce - Katolickie Gimnazjum w Łomży 

III Miejsce - Publiczne Gimnazjum nr 1 w Łomży

Turniej zrealizowany został dzięki współpracy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Urzędu Miasta w Łomży – Wydziału Oświaty, Komendy Miejskiej Policji w Łomży oraz Szkoły Podstawowej nr 9 w Łomży.