Policjanci apelują!! – Nie daj się oszukać!! - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci apelują!! – Nie daj się oszukać!!

Data publikacji 05.09.2014

20 tysięcy złotych straciła 85-letnia mieszkanka Łomży, która uwierzyła mężczyźnie podszywającemu się pod jej wnuka. Teraz łomżyńscy policjanci szukają oszusta.

 

Do zdarzenia doszło wczoraj w Łomży. Około godziny 10.00 do starszej mieszkanki miasta zadzwonił mężczyzna i przedstawił się jako jej wnuczek. Fałszywy wnuczek oświadczył, że właśnie wraca od lekarza, gdzie zdiagnozowano u niego ciężką chorobę i potrzebuję pilnej pożyczki na leczenie. Rzekomy wnuczek poprosił o przesłanie „drobnej” kwoty 20 tysięcy złotych. Kobieta dała się przekonać i uwierzyła mężczyźnie. Staruszka nie podejrzewając niczego, przesłała pieniądze na podany przez dzwoniącego adres. Dopiero kilka godzin później zorientowała się, że padła ofiarą oszusta. Wtedy o całym zdarzeniu powiadomiła Policję. Teraz łomżyńscy mundurowi szukają sprawcy oszustwa.

Łomżyńscy policjanci apelują o ograniczone zaufanie do obcych. Pamiętajmy, że oszuści i złodzieje podają się za członków rodziny, pracowników gazowni, wodociągów, przedstawicieli handlowych. Nierzadko wybierają na ofiary osoby starsze, samotnie mieszkające. Nie wpuszczajmy przypadkowo poznanych osób do naszych mieszkań i nie afiszujmy się posiadanym majątkiem. Bądźmy podejrzliwi, gdy ktoś zasłaniając się pośpiechem ponagla nas o szybkim podjęciu ważnych finansowych decyzji. Pamiętajmy aby taką informację potwierdź u innych członków rodziny. Jeżeli podejrzewamy, że mamy do czynienia z oszustem powiadommy Policję.  

Pliki do pobrania