Drogowe podsumowanie weekendu. - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Drogowe podsumowanie weekendu.

Data publikacji 25.08.2014

1 wypadek drogowy i 6 kierujących po alkoholu, to bilans drogowy weekendu. Od ubiegłego piątku na drogach policjanci z Łomży wzywani byli też do 11 kolizji. 

W miniony weekend na drogach powiatu łomżyńskiego doszło do 11 kolizji drogowych  i jednego wypadku, w którym jedna osoba doznała obrażeń. Do tego zdarzenia doszło w ubiegły piątek po południu na skrzyżowaniu ulic Polowej i Sadowej. Policjanci wstępnie ustalili, ż kierujący oplem 50-latek,  jadąc ulicą Polową w kierunku Al. Legionów, nie udzielił pierwszeństwa pieszej będącej na oznakowanym przejściu dla pieszych. Piesza została przewieziona do szpitala w Łomży. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy kierowcy opla. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają łomżyńscy policjanci.

Funkcjonariusze z łomżyńskiej komendy zatrzymali też 6 kierujących po alkoholu. Rekordzistą w tym niechlubnym gronie okazał się 45-letni kierujący seatem, którego mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej w sobotę w Konarzycach. Badanie alkomatem wykazało, że 45-latek ma w organiźmie ponad 2,8 promila. Również w sobotę, policjanci zatrzymali 26-latka kierującego volkswagenem, który na ul. Wojska Polskiego  o 42km/h przekroczył dozwoloną prędkość. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze obu kierującym zatrzymali prawa jazdy. Teraz mężczyźni za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

W ubiegły piątek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili działania „Prędkość”. Podczas akcji zatrzymano i ukarano mandatami w związku z przekroczeniem prędkości 23 kierujących.