Drogowe podsumowanie długiego weekendu - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Drogowe podsumowanie długiego weekendu

Data publikacji 18.08.2014

8 kierujących po alkoholu, 2 wypadki drogowe i 10 kolizji, to bilans zdarzeń drogowych zaistniałych podczas minionego długiego weekendu na drogach powiatu łomżyńskiego. Wszystkie sprawy będą wyjaśniane przez policjantów z Łomży.

W miniony weekend na drogach powiatu łomżyńskiego doszło do 10 kolizji drogowych i dwóch wypadków. Dwie osoby doznały obrażeń.  Na szczęście w zdarzeniach drogowych nikt nie zginął. Pierwszy wypadek miał miejsce w czwartkowe popołudnie w gminie Przytuły. Policjanci, którzy udali się na miejsce wstępnie ustalili, że kierujący motorowerem nastolatek, uderzył w osobę pieszą znajdującą się na drodze, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Motorowerzystą okazał się 14-latek nie posiadający uprawnień. Natomiast uczestniczący w tym zdarzeniu pieszy miał nieco ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Do drugiego wypadku doszło w niedzielę tuż przed godziną 1:00 w nocy na drodze wojewódzkiej nr.  645. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący renaultem jadąc w kierunku Nowogrodu, prawdopodobnie na skutek zaśnięcia, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie do przydrożnego rowu. Auto wywróciło się w wyniku czego pasażerka samochodu doznała obrażeń. Okoliczności i przyczyny tych obu zdarzeń drogowych będą wyjaśniać policjanci z Łomży. 

Podczas długiego weekendu, policjanci z łomżyńskiej jednostki zatrzymali ośmiu kierujących po alkoholu. Rekordzistą w tym niechlubnym gronie okazał się kierujący motocyklem 43-letni mężczyzna, którego do kontroli drogowej mundurowi zatrzymali w piątkowe popołudnie w miejscowości Kotowo. Kontrola stanu trzeźwości wykazała u niego nieco ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.  Niewiele mniej miał podróżujący mazdą zatrzymany podczas czwartkowej kontroli drogowej na Al. Legionów w Łomży. Po zbadaniu okazało się, że mężczyzna ma w organizmie ponad 2 promile. Tyle samo miała też kierująca volkswagenem kobieta. 28-latka została zatrzymana do kontroli drogowej na drodze 61 w gminie Miastkowo. Mundurowi zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Wszyscy, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą po alkoholu – za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowiadać będą przed sądem.