Okradł kobietę – odpowie przed sądem - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Okradł kobietę – odpowie przed sądem

Data publikacji 13.08.2014

Łomżyńscy policjanci zatrzymali 39-latka podejrzanego o kradzież portfela z dokumentami i pieniędzmi. Mężczyzna za swoje postępowanie będzie teraz odpowiadał przed sądem.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Łomży otrzymał w miniony poniedziałek zgłoszenie o kradzieży portfela z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 200 zł. Do zdarzenia doszło w poczekalni jednej z przychodni lekarskich w Łomży. Sprawca prawdopodobnie wykorzystując chwilową nieuwagę pacjentki, z leżącej na ławce torebki zabrał portfel. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego szybko ustalili i zatrzymali osobę podejrzaną o to przestępstwo. Okazało się, że mężczyzna miał już wcześniej na swoim koncie podobne czyny. Wczoraj 39-letni mieszkaniec jednej z podłomżyńskich miejscowości usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Policjanci apelują o odpowiedni nadzór nad własnym mieniem. Nie należy pozostawiać torebek, teczek, portfeli, kluczy i innych wartościowych przedmiotów na ławkach, w kieszeniach zostawianych w poczekalniach kurtek czy też na siedzeniach samochodowych – gdzie będą widoczne dla złodzieja. Jak się okazuje, nawet chwila nieuwagi może być wykorzystana przez przestępców do zdobycia łupu!