Mogło skończyć się tragicznie - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mogło skończyć się tragicznie

Data publikacji 25.07.2014

Nieodpowiedzialne postępowanie 57-latka mogło zakończyć się tragicznie. Pijany mężczyzna załatwiał swoją potrzebę fizjologiczną w nocy na środku drogi i został potrącony przez nadjeżdżający samochód. Na szczęście skończyło się bez większych obrażeń. Teraz okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z Łomży, a sprawą zajmie się dalej sąd.

Wczoraj około godziny 23.00 dyżurny łomżyńskiej Policji powiadomiony został o zdarzeniu drogowym, które miało miejsce w okolicach jednej z miejscowości w gminie Zbójna. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło tam do potrącenia pieszego. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. Tam mundurowi wstępnie ustalili, że 34-letni kierowca kii, jadąc od strony Nowogrodu w kierunku Łysych, najprawdopodobniej w ostatnim momencie zauważył stojącego na środku drogi mężczyznę. Kierujący szybko odbił w lewą stronę próbując uniknąć zderzenia, jednak doszło do potrącenia. Na szczęście dzięki szybkiej reakcji 34-latka skończyło się jedynie na złamaniu palca stopy pieszego. Okazało się, że znajdujący się na jezdni 57-latek załatwiał tam swoją potrzebę fizjologiczną. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był pijany. Urządzenie wykazało u niego prawie 1,3 promila alkoholu w organizmie. Pieszy nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych, przez co był niemal niewidoczny na drodze. Teraz szczegółowe okoliczności wypadku ustalają łomżyńscy policjanci, a nieodpowiedzialnym zachowaniem 57-latka zajmie się dalej sąd.

PAMIĘTAJMY: w nocy pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego samochodem z odległości około 20-30 metrów, jeśli ma na sobie jasne ubranie – z 50 metrów, natomiast jeżeli korzysta z elementów odblaskowych odległość ta wzrasta do nawet 150 metrów, a czasami nawet więcej. Odblaski zapewniają widoczność, dają kierowcy czas na bezpieczną reakcję, a pieszemu mogą uratować życie.

ZAPAMIĘTAJMY!!!

Od 31 sierpnia 2014 roku wszyscy, bez względu na wiek, poruszając się poza obszarem zabudowanym po zmierzchu obowiązani będą do posiadania elementów odblaskowych tak, aby byli widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego.