Sprawdzają prędkość kierowców i… potwierdzają obawy mieszkańców - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawdzają prędkość kierowców i… potwierdzają obawy mieszkańców

Data publikacji 29.03.2017

Po raz kolejny zgłoszenia mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, dotyczące miejsc, gdzie dochodzi do przekraczania prędkości, potwierdziły się. Łomżyńscy policjanci zatrzymali wczoraj dwóch kierujących, którzy w terenie zabudowanym jechali zdecydowanie za szybko.

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego z Łomży prowadzą pomiary prędkości głównie w miejscach wskazywanych przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako zagrożone „przekraczaniem dozwolonej prędkości”. Jak się okazuje, w większości przypadków punkty te potwierdzają się z obserwacjami funkcjonariuszy, dlatego też mundurowi systematycznie podejmują działania mające przeciwdziałać tym stwarzającym zagrożenie zachowaniom kierowców.

Wczoraj wieczorem w miejscowości Ratowo Piotrowo na drodze wojewódzkiej nr 677, policjanci zatrzymali kierującego mini cooperem 57-latka. Mężczyzna w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 111km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Dodatkowo kierowca otrzymał mandat karny w wysokości 400zł i 10 punktów karnych. Nieco wcześniej, w miejscowości Nowogród, policjanci zatrzymali także kierowcę kia. Jak wykazał przeprowadzony przez nich pomiar prędkości, 38- letni kierowca auta jechał z prędkością 106 km/h. Także i w tym przypadku zostało zatrzymane prawo jazdy, a sprawa zakończy się skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

Do dnia dzisiejszego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w obrębie powiatu łomżyńskiego mieszkańcy wskazali 547 punktów, w których jako zagrożenie zaznaczone jest "przekraczanie dozwolonej prędkości" na różnej kateogrii drogach oraz ulicach miejskich. Aż 500 z nich zostało przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego zweryfikowanych pozytywnie.