"PLAŻA 2014" - Zaproszenie - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"PLAŻA 2014" - Zaproszenie

Data publikacji 25.07.2014

Mając na uwadze wysoką wrażliwość społeczeństwa na szeroko rozumiane bezpieczeństwo, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, na dzień 28 lipca 2014 roku, wspólnie z Wydziałem Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku planujemy działania prewencyjno – rozpoznawcze pod nazwą „Plaża 2014”.

Głównym celem planowanych działań jest poprawa bezpieczeństwa i porządku na obszarach wodnych i terenach przyległych oraz podniesienie skuteczności w represjonowaniu sprawców przestępstw i wykroczeń na danym obszarze. Działania organizowane są przede wszystkim aby uzmysłowić, osobom korzystającym z terenów wodnych, zagrożeń wynikających, niejednokrotnie z lekkomyślności ich postępowania. Mają też na celu przypomnienie przepisów i podstawowych zasadach bezpieczeństwa, w tym o procedurach niezbędnych w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.

Do powyższych działań zostali zaproszeni też przedstawiciele Grupy Ratowniczej Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom „Nadzieja”, Służby Więziennej w Czerwonym Borze, Państwowej Straży Pożarnej w Łomży, Nadleśnictwa Łomża, Sanepidu, MOSiR – u, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego czy Straży Rybackiej.

Niewątpliwie takie wspólne działania będą doskonałą okazją do sprawdzenia umiejętności współpracy funkcjonariuszy Policji z innymi formacjami mundurowymi w sytuacji zagrożenia.

 

Dzień działań – 28 lipca 2014 roku

Miejsce działań – Plaża Miejska obok Mostu Hubala w Łomży

Czas działań – od godz. 10.00 do godz. 15.00

 

Program działań przewiduje:

  1. pokazy sprzętu Policji, Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Straży Rybackiej, MOSiR - u, WOPR – u,
  2. pokaz tresury psów służbowych,
  3. pokaz udzielania pierwszej pomocy,
  4. gry i konkursy sportowe z nagrodami,
  5. zabawy związane z bezpieczeństwem,
  6. możliwość wykonania odbicia linii papilarnych,
  7. stoisko Państwowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej,
  8. stoisko Nadleśnictwa.

 SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW ŁOMŻY I OKOLIC

Pliki do pobrania