Na sportowo świętowali nadejście wiosny - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Na sportowo świętowali nadejście wiosny

Data publikacji 22.03.2017

Łomżyńscy policjanci wspólnie z pracownikami MOSiR w Łomży już po raz kolejny w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich przy Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży, zorganizowali turniej pn. „Wiosna na sportowo”. Zabawa skierowana do dzieci i młodzieży wpisała się już w tradycję imprez związanych ze świętowaniem pierwszego dnia wiosny i jest doskonałym sposobem na spędzanie wolnego czasu poprzez aktywny udział w rywalizacji sportowej. W tym roku młodzież zmierzyła się ze sobą grając w „Dwa Ognie”.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łomży przy współudziale Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży co roku organizują wiosenne zawody sportowe. Impreza skierowana jest do dzieci i młodzieży i ma być alternatywą dla "wagarów" podczas pierwszego dnia wiosny. Celem działań jest kształtowanie wśród młodych ludzi nawyków właściwego oraz zgodnego z prawem zachowania. Ma ponadto propagować właściwe sportowe postawy i zachęcać do uczciwego dopingowania swoich drużyn. Wczoraj młodzież gimnazjalna rywalizowała o puchary i medale w zapomnianej już nieco grze w „Dwa Ognie”. Do tegorocznej rywalizacji stanęły 4 drużyny reprezentujące publiczne gimnazja nr: 1, 2 oraz 8 z Łomży oraz Zespół Szkół Samorządowych w Nowogrodzie. Najlepszą drużyną okazali się gimnazjaliści z PG 1. Poza tym mundurowi przygotowali także zawody sprawnościowe dla uczniów klas czwartych, piątych i szóstych ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Łomży, które rozegrane zostały przed oficjalnym otwarciem całej imprezy. Tutaj triumfowali zawodnicy z IVd, Vd i VIb.

Partnerami działań byli: Starostwo Powiatowe w Łomży, Urząd Miejski w Łomży, Grupa Ratownicza przy Stowarzyszeniu Pomocy Rodzinom Nadzieja w Łomży, Publiczne Gimnazjum nr 8 w Łomży oraz Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży. Pomoc organizacyjną zapewniła także klasa policyjna z łomżyńskiej „Budowlanki”. Honorowy Patronat nad imprezą objęli: Prezydent Miasta Łomży oraz Starosta Łomżyński.

Ładowanie odtwarzacza...