Oddają krew w ramach ogólnopolskiej akcji „spoKREWnieni służbą” - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oddają krew w ramach ogólnopolskiej akcji „spoKREWnieni służbą”

Data publikacji 20.03.2017

W ramach ministerialnej akcji pn. spoKREWnieni służbą” łomżyńscy policjanci i pracownicy komendy wspólnie ze strażakami od początku miesiąca marca oddają honorowo krew. Mundurowi zachęcają także innych do odwiedzenia punktów poboru krwi i przekazywania tego cennego daru innym. Akcja potrwa do końca miesiąca.

- Jesteśmy spokrewnieni służbą z tymi, którzy zapłacili najwyższą cenę za to, żeby Polska mogła być wolna – powiedział minister Mariusz Błaszczak podczas inauguracji ogólnopolskiej zbiórki krwi „SpoKREWnieni służbą” w dniu 1 marca 2017 roku.  W ramach tej akcji funkcjonariusze służb podległych MSWiA, w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, oddają krew chorym i ofiarom wypadków. W zbiórkę włączyli się także łomżyńscy policjanci i pracownicy komendy, a także strażacy z PSP w Łomży, którzy od początku miesiąca odwiedzali  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa - oddział terenowy  w Łomży, aby podzielić się tym cennym darem.  Niektórzy z nich od wielu lat oddają swoją krew by ratować życie innych. Policyjni krwiodawcy zgodnie podkreślają, że jest to również kolejna forma służby na rzecz społeczeństwa.

Ogólnopolska zbiórka krwi „SpoKREWnieni służbą” odbywa się pod patronatem szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka na terenie całej Polski. Krew będzie można oddawać podczas akcji w każdym województwie przez cały marzec.

 

(na podst.: mswia.gov.pl)