Pijany potrącił rowerzystę - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany potrącił rowerzystę

Data publikacji 17.06.2014

87-letni rowerzysta trafił do szpitala po zderzeniu z renault. Okazało się, że 61-letni kierujący samochodem był kompletnie pijany i nie miał prawa jazdy. Teraz szczegółowe okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśniają łomżyńscy policjanci, a postępowaniem 61-latka zajmie się sąd.

Wczoraj około godziny 16.30 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Łomży otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Rakowo Czachy w gminie Piątnica. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce. Tam wstępnie ustalili, że kierujący renault, jadąc od strony miejscowości Niewodowo, zjechał na lewe pobocze, gdzie potrącił poruszającego się nim w przeciwnym kierunku rowerzystę. W wyniku zderzenia 87-letni cyklista ranny trafił do szpitala. Okazało się, że 61-letni kierowca osobówki był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 4 promile alkoholu. Dodatkowo wyszło na jaw, że mężczyzna nie ma prawa jazdy. Przyczyny i dokładne okoliczności wypadku ustalają policjanci z Łomży. Natomiast postępowaniem 61-latka zajmie się teraz sąd.

Nie bądźmy obojętni. Kiedy widzimy osobę znajdującą się pod wpływem alkoholu, która wsiada za kierownicę samochodu - REAGUJMY. Należy także pamiętać, że zgodnie z art. 179 kodeksu karnego osobie, która dopuszcza do prowadzenia pojazdu mechanicznego albo innego pojazdu na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości, będącą pod wpływem środka odurzającego lub osobę nieposiadającą wymaganych uprawnień, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.