Ogólnopolski Głos Profilaktyki – moda na życie bez uzależnień - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ogólnopolski Głos Profilaktyki – moda na życie bez uzależnień

Data publikacji 13.06.2014

Moda na życie bez uzależnień – bez narkotyków, alkoholu i bez przemocy. Takim przesłaniem, 14 czerwca 2014 r., rozpocznie się na terenie całego kraju Ogólnopolski Głos Profilaktyki. Do wspólnego działania promującego wolny od uzależnień tryb życia, zapraszają również Policjanci z Komendy Miejskiej w Łomży. 

Zachęcamy mieszkańców miasta do wzięcia udziału w happeningu profilaktycznym „Przestańmy biec”. Przedsięwzięcie odbędzie się już w najbliższą sobotę od godziny 15:30 na łomżyńskich Bulwarach. Kulminacyjnym punktem happeningu, punktulanie o godzinie 16:00, będzie społeczny "Zryw Wolnych Serc" połączony z odczytaniem odezwy społeczności PaT. 

Następnie, od godziny 18:00 - 22:00 w Auli Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich ul. Sadowa 2, prowadzone będą rozmowy o profilaktyce i wyświetlone zostaną filmy edukacyjno - profilaktyczne dotyczące uzależnień.

 

ODEZWA  SPOŁECZNOŚCI PaT

do wszystkich pokoleń, grup zawodowych i społecznych

 

Społeczność programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” zaprasza Państwa do ogólnopolskiego zrywu wzmocnienia twórczej profilaktyki.

Wykonajmy przez 60 sekund wspólny gest na rynkach i placach miast i miasteczek, wielkich aglomeracji i maleńkich wsi – każdy na miarę swoich możliwości – razem – we wspólnocie obywatelskiej i społecznej – w tym samym czasie w całym kraju – 14 czerwca 2014 roku punktualnie o godz. 16.00.

Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm. Rytm „Wolnych serc”. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą.

Tylko 60 sekund! Tak niewiele, a znaczyć będzie tak bardzo dużo.

Zaprośmy to tego gestu wszystkich tam gdzie mieszkamy, w sobotnie, czerwcowe popołudnie, by zjednoczył się cały kraj w trosce o to, aby narkotyki, alkohol i przemoc nie odbierały wolności życia. W trosce o to, by dzieci, młodzież i dorośli byli tak bardzo razem i tak bardzo prawdziwi w tak ważnej sprawie.


W imieniu społeczności PaT

insp. Grzegorz Jach

Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji

ds. promocji bezpieczeństwa publicznego

i współpracy z organizacjami pozarządowymiPliki do pobrania