Odpowie za kradzież z włamaniem - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za kradzież z włamaniem

Data publikacji 30.05.2014

Łomżyńscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem. 59-latek ukradł warty 800 złotych rower górski. Teraz mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

W ubiegłą środę funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Łomży otrzymali zgłoszenie o tym, że na jednym z osiedli w Łomży mężczyzna, próbuje przeciąć linkę zabezpieczającą postawiony przy słupie rower. Policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego łomżyńskiej komendy natychmiast pojechali na miejsce. Tam mundurowi zauważyli podejrzanego 59-letniego mężczyznę z plecakiem i rowerem. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że w plecaku 59-latka była piłka do metali. Policjanci znaleźli też przeciętą linkę rowerową. Z ustaleń mundurowych wynikało, że jednoślad nie należy do zatrzymanego mężczyzny, ale jest własnością mieszkanki Łomży. To właśnie dzięki wzorowej postawie zgłaszającego oraz szybkiej reakcji łomżyńskich policjantów szybko zatrzymano sprawcę tego przestępstwa. Wczoraj 59-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem roweru. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Jeżeli widzą Państwo podejrzanie zachowujące się osoby, zwłaszcza w pobliżu pozostawionych rowerów, wózków dla dzieci, samochodów – prosimy o reakcję i powiadomienie o swoich spostrzeżeniach Policję. Pamiętajmy! Szybkie zgłoszenie zaobserwowanego zdarzenia – to szansa na szybkie zatrzymanie sprawy i odzyskanie skradzionego mienia – tym samym szansa na to, aby osoba popełniająca przestępstwo bądź wykroczenie odpowiedziała za niezgodne z prawem zachowanie.