Działkowcu, zadbaj o swoje mienie! - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działkowcu, zadbaj o swoje mienie!

Data publikacji 22.05.2014

Piękna, słoneczna pogoda sprzyja spędzaniu wolnego czasu na działkach i ogródkach działkowych. Pozornie miejsca te wydają się bezpieczne, ale i tam może dojść do kradzieży. Dlatego policjanci zwracają się do Działkowców z apelem. Złodzieje wykorzystują brak ostrożności i brak zabezpieczenia mienia, dlatego też prosimy o zachowanie ostrożności i zastosowanie kilku prostych zasad.

DZIAŁKOWCU PAMIĘTAJ!

- Nie pozostawiaj na terenie pomieszczeń działkowych wartościowych przedmiotów. Nie przechowuj pieniędzy, rowerów – zwłaszcza, gdy pomieszczenia te nie są właściwie zabezpieczone przed włamaniem

- Nie pozostawiaj w widocznym miejscu reklamówek, torebek – zwłaszcza,  podczas  Twojej nieobecności, gdy mogą łatwo skusić  złodzieja. Nie pozostawiaj torebek i reklamówek na ławce „na tzw. widoku”, gdy jesteś w pobliżu i wykonujesz prace porządkowe – to co jest widoczne dla Ciebie, widoczne jest i dla złodzieja

- Zabezpiecz dokładnie wejście na teren ogródka, a także wejścia do pomieszczeń, okna itp. – tak, aby podczas Twojej nieobecności zabezpieczenia te nie były łatwe do pokonania dla innych.

- Jeżeli zauważysz kręcące się w pobliżu, podejrzane, obce osoby, nie przechodź koło nich obojętnie. Zainteresuj się co tam robią  może właśnie sprawdzają teren. W razie podejrzeń dzwoń na Policję (997) i powiadom o swoich obserwacjach. Pamiętaj też, że warto korzystać w takim przypadku z pomocy sąsiedzkiej. Poproś o to, aby sąsiad zwrócił uwagę na Twoją własność.

 - Oznakuj wszystkie wartościowe przedmioty będące na działce - spisz ich numery fabryczne lub seryjne. Zebrane dane przechowuj w domu. W razie ich kradzieży łatwiej je będzie później zidentyfikować.

- Podczas powrotu do domu, jeżeli jesteś kierowcą – pamiętaj o zachowaniu trzeźwości. Nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie życia i zdrowia nie tylko dla siebie, ale i dla innych!