„Przechodź tylko na zielonym” - bezpieczeństwo pieszych - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Przechodź tylko na zielonym” - bezpieczeństwo pieszych

Data publikacji 30.04.2014

„Przechodź tylko na zielonym” - pod taką nazwą białostoccy i łomżyńscy policjanci zorganizowali przemarsz najmłodszych niechronionych uczestników ruchu drogowego. Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach III Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ.

Dzisiaj - w ramach III Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, Komendy Miejskiej w Łomży, wspólnie ze Szkołą Podstawową Nr 7 i łomżyńskim WORDEM, już po raz drugi, zorganizowali przemarsz najmłodszych niechronionych uczestników ruchu drogowego - pod nazwą „Przechodź tylko na zielonym”. Celem działań było przypomnienie młodym ludziom, ich rodzicom i opiekunom podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze. Szczególnym aspektem tego bezpieczeństwa jest właściwe zachowanie podczas przechodzenia przez jezdnię. Akcja miała także uświadomić kierowcom jak ważna jest ostrożność w pobliżu skrzyżowań i przejść dla pieszych, także tych, z których często korzystają dzieci.

W przedsięwzięciu udział wzięły udział dzieci z łomżyńskich szkół, które razem z opiekunami przeszły ulicami miasta w kierunku Starego Rynku. Dzieci niosły własnoręcznie wykonane tablice z hasłami propagującymi bezpieczeństwo na drodze. W ten sposób uczestnicy marszu zamanifestowali konieczność zwrócenia uwagi wszystkich uczestników ruchu drogowego na bezpieczeństwo pieszych. Młodzi mieszkańcy Łomży przyznali także tytuły Honorowego Rzecznika Łomżyńskich Pieszych przedstawicielom podmiotów, które na co dzień podejmują działania zwiększające bezpieczeństwo pieszych na drogach Łomży i powiatu łomżyńskiego.