Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Kieruj się rozsądkiem” - policjanci ostrzegają przed brawurą na drodze

Data publikacji 24.04.2014

Bezpieczeństwo motocyklistów to jedna z odsłon kontynuowanej w tym roku ogólnopolskiej  kampanii „Kieruj się rozsądkiem”. Łomżyńscy policjanci, włączeni w działania, ostrzegają przed brawurą i brakiem rozsądku za kierownicą z bilbordów reklamowych ustawionych przy kilku głównych ulicach miasta.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży, włączyli się w ogólnopolską kampanię na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Od wczoraj ostrzegają przed brawurą i brakiem rozsądku za kierownicą z bilbordów reklamowych, ustawionych przy kilku głównych ulicach miasta. Wyświetlane na bilbordach hasła w formie animacji, oprócz ostrzeżenia, zachęcają także kierowców jednośladów do kulturalnej jazdy i wzajemnego poszanowania na drogach. Animacje powstały przy współpracy policjantów z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Łomżyi łomżyńskim klubem motocyklowym Wild Dogs.

Założeniem ogólnopolskiej kampanii „Kieruj się rozsądkiem” jest uświadomienie wszystkim, że prawidłowe zachowania na drodze, życzliwość i brak agresji pozytywnie wpływają na bezpieczeństwo i jakość życia uczestników ruchu drogowego. Tegoroczne działania „Kieruj się rozsądkiem”  są kontynuacją zapoczątkowanej w 2013 roku kampanii organizowanej w ramach projektu współfinansowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Ubiegłoroczna kampania odbyła się w trzech odsłonach poświęconych seniorom 60+, pieszym i motocyklistom.

 

Pliki do pobrania