Podsumowanie weekendu - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie weekendu

Data publikacji 14.04.2014

Dwa wypadki drogowe, trzech pijanych kierowców i sześć kolizji, to bilans zdarzeń drogowych zaistniałych podczas minionego weekendu na drogach powiatu łomżyńskiego. Wszystkie sprawy będą wyjaśniane przez  policjantów z Łomży.

W miniony weekend na drogach powiatu łomżyńskiego policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Rekordzistą w tym gronie okazał się jadący audi 20 letni mieszkaniec Drozdowa. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,3 promila. Mało tego, kierujący audi nie dostosował prędkości do warunków na drodze, na zakręcie stracił panowanie, zjechał na prawo i uderzył w ogrodzenie szkoły podstawowej. Mężczyzna nie posiadał też przy sobie dokumentów. Funkcjonariusze przerwali dalszą podróż również 57-latkowi kierującemu renaultem megane, który miał prawie 1,2 promila – tu prawo jazdy zostało zatrzymane przez Sąd, oznacza to, że 57 – latek wsiadł za kierownicę mimo orzeczonego sądownie zakazu. Na drogę wyjechał także kierowca golfa, u którego alkomat wykazał ponad 1,5 promila. 37 – latkowi funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy. Teraz wszyscy trzej za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będą odpowiadać przed sądem.

W sobotnie popołudnie mundurowi z łomżyńskiej drogówki wyjeżdżali też do dwóch wypadków. Pierwsze zdarzenie miało miejsce w Łomży na ulicy Nowogrodzkiej. Tam kierujący hondą civic 38 – latek, jadąc od ulicy Wojska Polskiego po wyjechaniu z łuku drogi najprawdopodobniej nie dostosował prędkości i stracił panowanie nad pojazdem. Następnie zjechał na przeciwny pas ruchu gdzie zderzył się z jadącym z przeciwka oplem  combo. W wyniku uderzenia opel zjechał z jezdni i uderzył w zaparkowany na chodniku mercedes.  W zderzeniu tym ucierpiały trzy osoby - kierowca hondy, kierowca i pasażer opla, które trafiły do szpitala. Do kolejnego drogowego incydentu doszło na terenie gminy Śniadowo w miejscowości Ratowo – Piotrowo. Mundurowi, którzy pojechali na miejsce wstępnie ustalili, że kierujący vw transporterem 21 – latek z Ełku jechał w kierunku Łomży. Mężczyzna, najprawdopodobniej nie zachował szczególnej ostrożności podczas wykonywania manewru wyprzedzania i zderzył się z jadącym w tym samym kierunku fiatem 126p, który wykonywał skręt w lewo. 21 – latek podejmując manewr nie zastosował się do znaków pionowych, mówiących o zakazie wyprzedzania w tym miejscu. Kierującemu transporterem zostało zatrzymane prawo jazdy. W  tym zdarzeniu ucierpiał 45 – latek z fiata, który trafił do szpitala. Osoby uczestniczące w obu zdarzeniach były trzeźwe. Szczegółowe okoliczności i przyczyny badają teraz mundurowi z Łomży.

Mundurowi w tych dniach wzywani byli też do 6 kolizji drogowych.