Policjanci apelują!! – Nie daj się oszukać!! - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci apelują!! – Nie daj się oszukać!!

Data publikacji 02.04.2014

Około 2 tysięcy złotych stracił 86-letni mieszkaniec Łomży, kupując aparat wzmacniający słuch po znacznie zawyżonej cenie. Teraz łomżyńscy policjanci szukają pary oszustów, podających się za przedstawicieli firmy, zajmującej się dystrybucją sprzętu medycznego.

Do zdarzenia doszło najprawdopodobniej w ubiegłą niedzielę w Łomży. Po południu do starszego mieszkańca miasta zapukała para młodych ludzi, przedstawiając się jako przedstawiciele firmy zajmującej się dystrybucją sprzętu medycznego. Mężczyzna i kobieta oferowali sprzedaż po „bardzo atrakcyjnej cenie” aparatu wzmacniającego słuch. 86-latek zaciekawiony ofertą zaprosił nieuczciwych przedstawicieli do mieszkania. Tam po ponownym wysłuchaniu, wydawałoby się, bardzo kuszącej propozycji zdecydował się na zakup owego sprzętu. Aparat wzmacniający słuch kupił za „jedyne” 2 tysiące złotych. Niestety, następnego dnia, podczas wizyty kontrolnej u lekarza, dowiedział się, że tego typu aparat słuchowy warty jest nie więcej jak 50 złotych. Wtedy to, 86 – latek, o całym zdarzeniu powiadomił Policję. Niestety to nie jedyny tego typu przypadek. W miniony poniedziałek na zakup takiego samego aparatu wzmacniającego słuch dał się namówić 73 – letni łomżyniak. Scenariusz działania oszustów był identyczny, tyle, że w przypadku 73 – latka aparat kosztował „jedyne” 400 złotych. Teraz łomżyńscy mundurowi szukają oszustów.

Para oszustów podających się za przedstawicieli firmy medycznej to:

  • mężczyzna w wieku około 35 lat, 180 cm wzrostu, szczupła sylwetka włosy krótkie, pociągła twarz
  • kobieta w wieku około 35 lat, 165 cm wzrostu, włosy ciemny blond spięte w kucyk.

Łomżyńscy policjanci apelują o ograniczone zaufanie do obcych. Pamiętajmy, że oszuści i złodzieje podają się za członków rodziny, pracowników gazowni, wodociągów, przedstawicieli handlowych. Nierzadko wybierają na ofiary osoby starsze, samotnie mieszkające. Nie wpuszczajmy przypadkowo poznanych osób do naszych mieszkań i nie afiszujmy się posiadanym majątkiem. Bądźmy podejrzliwi, gdy ktoś zasłaniając się pośpiechem ponagla nas o szybkim podjęciu ważnych finansowych decyzji. Jeżeli podejrzewamy, że mamy do czynienia z oszustem powiadommy Policję.