„Ja też będę Policjantem” - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Ja też będę Policjantem”

Data publikacji 28.02.2014

Funkcjonariusze łomżyńskiej Policji odwiedzili milusińskich z Przedszkola Publicznego Nr 1 w Łomży. Mundurowi opowiadali dzieciom o trudach swojej codziennej pracy i o konieczności przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Wczoraj funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Łomży odwiedzili dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 1 w Łomży. Podczas spotkania mundurowi poprzez gry i zabawy utrwalali u przedszkolaków podstawowe zasady ruchu drogowego oraz w jaki sposób zachować się w kontaktach z obcą osobą. Uczyli także przedszkolaki podstawowych zasad gwarantujących udaną i bezpieczną zabawę w domu i na podwórku, oraz jak zachować się wobec agresywnego psa. Dzieci z uwagą wysłuchały też o codziennej pracy funkcjonariuszy i okazało się, że maluchy doskonale wiedzą dlaczego policjanci noszą różne mundury, co noszą ze sobą do służby i po czym poznać prawdziwego policjanta.

Przedszkolaki z Przedszkola Nr 1 wiedzą już, że zawsze można zwrócić się do policjanta z prośbą o pomo . Mali uczestnicy spotkania gromkimi brawami podziękowali policjantom za mile spędzony wspólny czas i zapewnili, że w przyszłości zasilą szeregi służb mundurowych.