Policjanci odzyskali skradzione telefony - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione telefony

Data publikacji 14.02.2017

Łomżyńscy policjanci odzyskali dwa skradzione na początku stycznia telefony komórkowe. Zarzuty kradzieży usłyszał 22-latek, natomiast 30-latek odpowiadał będzie przed sądem za paserstwo.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łomży zatrzymali wczoraj 22-letniego mieszkańca gminy Łomża podejrzanego o kradzież dwóch telefonów komórkowych. Do zdarzenia doszło na początku stycznia w jednym z lokali rozrywkowych na terenie miasta. Dodatkowo, zarzut nieumyślnego paserstwa usłyszał także 30-letni mężczyzna, który kupił jeden ze skradzionych telefonów. W wyniku intensywnej pracy funkcjonariusze odzyskali warte w sumie 1700zł aparaty. Za niezgodne z prawem postępowanie mężczyźni odpowiadać będą teraz przed sądem.

Policjanci apelują: Zwracajmy uwagę przy zakupach, na podejrzanie niskie ceny, sprzedaż bez jakichkolwiek dokumentów lub w niekompletnym stanie itp. Zachowajmy ostrożność zwłaszcza podczas zakupów na odległość. Paserstwo można popełnić umyślnie lub nieumyślnie. Kupujący powinien więc zawsze analizować wszelkie okoliczności towarzyszące zawieranej transakcji.

Zachowania polegające na nabyciu rzeczy uzyskanej przy pomocy czynu zabronionego lub udzielanie innej osobie pomocy do jej zbycia albo na przyjęciu tej rzeczy jest paserstwem. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast, kto rzecz, o której na podstawie towarzyszących okoliczności powinien i może przypuszczać, że została uzyskana za pomocą czynu zabronionego, nabywa lub pomaga do jej zbycia albo tę rzecz przyjmuje lub pomaga do jej ukrycia, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.