Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – weź udział w badaniu - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – weź udział w badaniu

Data publikacji 13.02.2017

Łomżyńscy policjanci zachęcają osoby korzystające z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa do wzięcia udziału w badaniu dotyczącym funkcjonalności tego narzędzia. Wypełnienie ankiety zajmuje od 3 do 5 minut, a badanie ma charakter anonimowy.

Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności Dzięki Krajowej Mapie każdy mieszkaniec może przekazywać Policji informację o zagrożeniu bez konieczności wychodzenia z domu. Narzędzie umożliwia obywatelom jeszcze łatwiejszy kontakt z funkcjonariuszami i daje możliwość dbania o bezpieczeństwo w swojej najbliższej okolicy.

Zakładka Mapy dostępna jest na stronie każdej komendy Policji w całym kraju lub klikając na odnośnik (KLIK).  Budowa aplikacji pozwala bezproblemowo, wręcz intuicyjnie, korzystać z niej każdemu obywatelowi – w przypadku wątpliwości dotyczących poruszania się po mapie i dodawania zgłoszeń, internauci mogą skorzystać z instrukcji obsługi dostępnej na tej samej stronie. Mieszkańcy mogą zaznaczyć na mapie określony obszar i wskazać, jakie zagrożenie ich zdaniem na nim występuje. Do dnia dzisiejszego mieszkańcy Łomży i powiatu łomżyńskiego zgłosili poprzez aplikację Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa 1242 punkty, które według ich odczucia są miejscami zagrożonymi. Każde zgłoszone miejsce poddawane jest sprawdzeniom, które weryfikują zasadność zgłoszeń. W następnej kolejności czynione są starania, aby wspólnie z wieloma podmiotami pozapolicyjnymi dążyć do eliminacji wskazywanych zagrożeń. Od początku działania tego policyjnego narzędzia, do chwili obecnej łomżyńscy funkcjonariusze potwierdzili 841 zgłoszeń, a 384 zostały uznane za niepotwierdzone.

 

Zgłoszenia na KMZB z terenu powiatu łomżyńskiego:

- dzikie wysypiska śmieci – 26 zgłoszeń

- nielegalne rajdy samochodowe -  16 zgłoszeń

- nieprawidłowe parkowanie - 118 zgłoszeń

- akty wandalizmu – 8 zgłoszeń

- dzikie kąpieliska – 1 zgłoszenie

- miejsce niebezpieczne na terenach wodnych – 8 zgłoszeń

- kłusownictwo – 1 zgłoszenie

- nielegalna wycinka drzew – 1 zgłoszenie

- miejsce gromadzenia się osób bezdomnych – 2 zgłoszenia

- miejsca grupowania się małoletnich – 21 zgłoszeń

- nieprawidłowe oznakowanie drogi – 16 zgłoszeń

- niewłaściwa infrastruktur drogowa – 46 zgłoszeń

- przekraczanie dozwolonej prędkości – 407 zgłoszeń

- spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych - 464 zgłoszenia

- znęcanie się nad zwierzętami – 9 zgłoszeń

- zdarzenia drogowe z udziałem leśnych zwierząt – 4 zgłoszenia

- niszczenie zieleni – 5 zgłoszeń

- używanie środków odurzających – 30 zgłoszeń

- zła organizacja ruchu drogowego – 38 zgłoszeń

- żebractwo – 18 zgłoszeń

- miejsce zagrożone utonięciami – 2 zgłoszenia

- poruszanie się po terenach leśnych ruadami – 1 zgłoszenie

 

Łomżyńscy policjanci zachęcają osoby korzystające z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa do wzięcia udziału w badaniu dotyczącym funkcjonalności tego narzędzia. Wypełnienie ankiety zajmuje od 3 do 5 minut, a badanie ma charakter anonimowy. Jednocześnie przypominają, że z mapy należy korzystać w sposób rozsądny. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.

Mapa nie służy do informowania o zdarzeniach, które zagrażają życiu lub zdrowiu. W przypadkach konieczności podjęcia przez policję natychmiastowej interwencji, należy korzystać z numerów alarmowych: 112 i 997.