Areszt dla dwóch mężczyzn za narkotyki - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla dwóch mężczyzn za narkotyki

Data publikacji 10.02.2014

Zatrzymani przez łomżyńskich policjantów dwaj 22-latkowie zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące w związku z obrotem znaczną ilością narkotyków. Wcześniej w tej sprawie zarzuty usłyszało trzech innych młodych mieszkańców miasta. Jest to kontynuacja działań prowadzonych przez mundurowych z Łomży.

W minioną środę policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Łomży zatrzymali dwóch 22-latków podejrzanych o udział w obrocie znaczną ilością środków odurzających i substancji psychotropowych. Jest to kontynuacja działań prowadzonych przez łomżyńskich funkcjonariuszy pod nadzorem i w ścisłej współpracy z Prokuraturą Okręgową w Łomży (czytaj też artykuł z dnia 2013-10-17). Zebrany materiał i ustalenia łomżyńskich policjantów pozwoliły na przedstawienie zatrzymanym zarzutów. Mężczyźni, decyzją Sądu Rejonowego w Łomży, zostali w ubiegły piątek tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Ponadto, w ciągu ostatniego miesiąca, w tej sprawie zarzuty m.in. obrotu znaczną ilością, posiadania, bądź udzielania innym osobom narkotyków usłyszeli jeszcze 19, 22 i 24-latek. Wszyscy za swoje postępowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

W wyniku prowadzonej intensywnie pracy policjantów wydziału narkotykowego, w śledztwie prowadzonym od czerwca ubiegłego roku, do chwili obecnej zatrzymano już 12 podejrzanych. Wobec 6 osób zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Łączna ilość wprowadzonych do obrotu narkotyków to na chwilę obecną w sumie blisko 2,5 kg amfetaminy, prawie 3 kg marihuany oraz ponad 20 g haszyszu. Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.