Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wzmożone działania „Nie bądźmy obojętni” i nocne poszukiwania zakończone sukcesem

Data publikacji 09.02.2017

Łomżyńscy policjanci wspólnie z wolontariuszami z Grupy Ratowniczej Nadzieja z Łomży przeprowadzili wczoraj wzmożone działania prewencyjne w ramach akcji „Nie bądźmy obojętni”. Z uwagą sprawdzano pustostany oraz inne miejsca, gdzie mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem. W nocy prowadzono także poszukiwania osoby zaginionej.

Ze względu na panujące trudne warunki atmosferyczne i obfite opady śniegu, łomżyńscy policjanci zorganizowali wczoraj wzmożone działania w ramach akcji „Nie bądźmy obojętni”. Mundurowi przeszukiwali pustostany na terenie miasta oraz sprawdzali miejsca, gdzie mogą  przebywać osoby szukające schronienia przed zimnem. We wspólnych patrolach z dzielnicowymi brali udział między innymi studenci PWSiP w  Łomży, a w porze nocnej także wolontariusze z Grupy Ratowniczej Nadzieja w Łomży. 

W nocy, do dyżurnego łomżyńskiej komendy zgłosiła się rodzina, która zawiadomiła o zaginięciu 51-letniego mieszkańca gminy Piątnica. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna późnym popołudniem wyszedł z domu i udał się w nieznanym kierunku. Nie miał ze sobą telefonu i do momentu poinformowania Policji nie nawiązał  żadnego kontaktu z domownikami. Noc, niska temperatura, obfite opady śniegu wzbudzały poważne obawy o jego życie. W takich warunkach istniało też realne zagrożenie zamarznięciem. W poszukiwaniach oprócz rodziny zaginionego, policyjnych patroli uczestniczyli także zaalarmowani policjanci z Wydziału Kryminalnego oraz Posterunku Policji w Piątnicy. Bezpośrednio do działań poszukiwawczych skierowano 43 funkcjonariuszy oraz 12 wolontariuszy Grupy Ratowniczej Nadzieja. Poszukiwacze sprawdzali między innymi tereny nadrzeczne, zagajniki oraz pobliskie miejscowości. Tuż po północy, na jednej z ulic w Piątnicy policjanci odnaleźli osobę zaginioną i po wstępnej ocenie stanu zdrowia przez ratowników medycznych z GR Nadzieja, przekazali mężczyznę pod opiekę lekarzy. 

Łomżyńscy policjanci w dalszym ciągu apelują o zwracanie uwagi na osoby bezdomne, mieszkające samotnie, które mogą mieć trudności z poruszaniem się, a są zagrożone wychłodzeniem organizmu. Natychmiast informujmy służby o takich osobach.  W tak trudnych warunkach jakie panują na dworze, grozi im zamarznięcie - zwłaszcza jeżeli są pod wpływem alkoholu.  Nie bądźmy obojętni. Reagujmy!