Bezpieczeństwo pieszych na drodze - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo pieszych na drodze

Data publikacji 09.02.2017

Policjanci ruchu drogowego z łomżyńskiej komendy przeprowadzili wczoraj działania „Bezpieczny pieszy”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania pieszych i kierowców w pobliżu przejść dla pieszych. Policjanci przypominają wszystkim uczestnikom ruchu o zachowaniu ostrożności na drodze, bacznym jej obserwowaniu, a pieszych zachęcają do noszenia elementów odblaskowych także na terenie miasta.

Łomżyńscy policjanci od wczesnych godzin porannych prowadzili wczoraj działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem tej grupy uczestników ruchu drogowego. Mundurowi podczas pełnionej służby zwracali szczególną uwagę na niezgodne z prawem zachowania pieszych oraz sprawdzali, jak zachowują się kierowcy w pobliżu przejść dla pieszych. Okazało się, że 10 osób, zlekceważyło podstawowe zasady bezpieczeństwa i przechodziło przez jezdnię w miejscach niedozwolonych.  Mundurowi zatrzymali także do kontroli drogowej dwóch kierowców, którzy w sposób nieprawidłowy przejeżdżali przez przejścia dla pieszych. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność, zwłaszcza podczas panujących obecnie trudnych warunków drogowych.

Dodatkowo, funkcjonariusze przypominają niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o obowiązku noszenia poza obszarem zabudowanym po zmroku elementów odblaskowych. Okres zimowy jest szczególnie niebezpieczny dla pieszych ze względu panujące często trudne warunki drogowe – opady atmosferyczne, mgły. Elementy odblaskowe dają szansę na dużo wcześniejszą reakcję kierowcy w momencie zauważenia pieszego na drodze. Mundurowi zachęcają do noszenia odblasków także na terenie miasta. Odblask umieszczony na ubraniu, czy torebce podnosi widoczność pieszego znajdującego się w pobliżu przejścia dla pieszych, co podnosi dodatkowo jego bezpieczeństwo. Z myślą o zwiększeniu bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu, tego rodzaju działania będą kontynuowane.