Za każdym razem bezpiecznie do celu. - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Za każdym razem bezpiecznie do celu.

Data publikacji 31.01.2014

Trudne, zimowe warunki na drogach, ograniczona widoczność, często nadawane komunikaty dotyczące silnego wiatru, zamieci śnieżnych, a także liczne apele Policji, powinny być każdorazowo brane pod uwagę przez kierowców podróżujących samochodem. Od początku tego roku, na terenie miasta i powiatu łomżyńskiego doszło do 107 zdarzeń drogowych. 9 z nich to wypadki drogowe w których 1 osoba zginęła, a 11 zostało rannych. Apelujemy do Państwa o ostrożność i rozwagę. Apelujemy o dostosowanie prędkości do warunków drogowych. Zimą, czarna nawierzchnia jezdni, często okazuje się być nawierzchnią oblodzoną, śliską. Wymaga to poruszania się po drodze z prędkością bezpieczną. Wymaga   tez od kierowcy jazdy ze zwiększoną ostrożnością. Lekceważenie trudnych warunków drogowych, to już tylko o krok do utraty panowania nad pojazdem, dachowania, czy poważnego wypadku. Żadne urządzenia typu ABS, ASR ESP itp., w które wyposażone są pojazdy, nie zastąpią zdrowego rozsądku oraz przewidywania.  Nie zmienią też praw fizyki. Przy słabej przyczepności pojazdu do jezdni, każde nieodpowiedzialne działanie kierowcy, polegające na umyślnym naruszeniu przepisów drogowych, mały błąd popełniony przez kierowcę, może zakończyć się tragedią.  

Pamiętajmy! Czasem chęć dotarcia na miejsce kilka minut wcześniej może spowodować, że nie dojedziemy tam już nigdy.

 Przypominamy  również o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa i przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych. Te proste czynności minimalizują skutki nagłego hamowania pojazdu. Zwróćmy też szczególną uwagę na pieszych.

Wyruszając w trasę nie narażajmy na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia siebie, swoich bliskich oraz innych użytkowników ruchu drogowego.