Podsumowanie weekendu - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie weekendu

Data publikacji 20.01.2014

Trzech pijanych kierowców, 6 kolizji i aż 3 wypadki drogowe, to bilans zdarzeń zaistniałych podczas minionego weekendu na drogach powiatu łomżyńskiego. Wszystkie te sprawy będą wyjaśniane przez  policjantów z Łomży.

W miniony weekend na drogach powiatu łomżyńskiego policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Rekordzistą w tym gronie okazał się jadący mondeo 20-latek. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,7 promila. Jak się też okazało kierujący fordem będzie odpowiadał za zniszczenie znaku drogowego. Funkcjonariusze przerwali dalszą podróż również 45-latkowi kierującemu volvo, który miał niewiele mniej bo 1,1 promila. Na drogę wyjechał także kierowca bmw, u którego alkomat wykazał prawie 0,85 promil. Wszystkim zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

W weekend mundurowi z łomżyńskiej drogówki wyjeżdżali też do trzech wypadków drogowych. Pierwsze zdarzenie miało miejsce w piątkowy wieczór na drodze krajowej nr 61 w Janowie. Tam kierująca fiatem siena 45 – latka, najprawdopodobniej nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, wpadła w poślizg i zderzyła się z prawidłowo jadącą scanią. Do szpitala trafiła kierująca pojazdem 45 – latka jak i jej dwoje pasażerów. Dokolejnego zdarzenia doszło około godziny 7.20 w niedzielę na drodze nr 677 w okolicy miejscowości Jakać Dworna. Tam, kierująca kia 22 – latka jadąc w kierunku Łomży podczas manewru wymijania z ciągnikiem siodłowym, jak na razie z nieustalonych przyczyn, straciła panowanie nad pojazdem. Zjechała do przydrożnego rowu gdzie auto wywróciło się na dach. W wyniku zdarzenia do szpitala trafił 24 – letni pasażer kia. Trzeci wypadek miał miejsce kilka minut później, bo o 7.40 tym razem w miejscowości Zabawka. Tam, jak ustalili mundurowi, kierujący renault 33 – latek jadąc w kierunku Białegostoku, z niewyjaśnionych jak na razie przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu gdzie zderzył się z prawidłowo jadącym oplem corsa. W wyniku uderzenia kierujący Corsą stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do przydrożnego rowu. 30 – latek z opla został przetransportowany do szpitala w Ostrołęce. Uczestnicy wszystkich trzech zdarzeń byli trzeźwi. Postępowania w zaistniałych zdarzeniach prowadzą łomżyńscy policjanci.

W miniony weekend funkcjonariusze łomżyńskiej Policji wyjeżdżali też do 6 kolizji drogowych. Niestety, główną przyczyną stłuczek było niedostosowanie przez kierujących jazdy do warunków panujących na drodze.

Łomżyńska Policja zwraca się z apelem do wszystkich uczestników ruchu drogowego o stosowanie się do obowiązujących przepisów, bo kiedy zaczyna brakować nam wyobraźni i zdrowego rozsądku dochodzi do przykrych, a niejednokrotnie tragicznych w skutkach zdarzeń, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale też i bezcenne życie.