Zarzuty za nielegalne papierosy - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za nielegalne papierosy

Data publikacji 17.01.2014

Mundurowi z Łomży zatrzymali 40-letniego obywatela Armenii, u którego w samochodzie znaleźli 1400 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Łomżyńscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Białymstoku, w ubiegłą środę w Wiźnie zatrzymali do kontroli VW Passata, którym kierował 40-letni obywatel Armenii. W samochodzie mężczyzny funkcjonariusze znaleźli kontrabandę. Mundurowi zabezpieczyli w sumie 1400 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut. Wprowadzenie na rynek takiej ilości papierosów bez akcyzy naraziłoby Skarb Państwa na stratę w wysokości blisko 27 tysięcy złotych.

To nie jedyna kontrabanda ujawniona przez łomżyńskich policjantów w tym tygodniu. We środę zarzut nielegalnego posiadania wyrobów akcyzowych usłyszał 51-letni mieszkaniec Łomży. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów we wtorek wieczorem w Piątnicy. W volkswagenie, którym kierował policjanci ujawnili 2460 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. 51-latek naraził tym samym Skarb Państwa na stratę w wysokości ponad 47 tysięcy złotych. Natomiast w miniony poniedziałek, również w Piątnicy, funkcjonariusze w kontrolowanym peugeocie znaleźli 1649 paczek nielegalnych papierosów. Jak też się okazało, podróżujący samochodem 31-latek, który usłyszał zarzut nielegalnego posiadania wyrobów akcyzowych, był również poszukiwany przez łomżyńską prokuraturę listem gończym. W tym przypadku ujawniona kontrabanda naraziłaby Skarb państwa na straty w wysokości ponad 31 tysięcy złotych.

Właściciele zabezpieczonych przez mundurowych z Łomży papierosów, za swoje postępowanie odpowiadać będą teraz przed sądem.