„Dzień Odblasków” – dołącz do odblaskujących! - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Dzień Odblasków” – dołącz do odblaskujących!

Data publikacji 25.01.2017

Dziś na terenie całego kraju, po raz pierwszy prowadzony jest „Dzień Odblasków”. Idea przedsięwzięcia wywodzi się z Norwegii, gdzie „Dzień Odblasków” organizowany jest co roku. Udział w wydarzeniu biorą wszystkie podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Akcję zainicjowała Komenda Główna Policji, a łomżyńscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podczas popołudniowej służby będą dziś rozdawać elementy odblaskowe i zawieszki do samochodów. Dołącz do nas – noś odblaski i bądź widoczny na drodze. Także w mieście.

Komenda Główna Policji w ramach projektu Bezpieczeństwo w ruchu drogowym realizuje pilotażowy projekt pn. „Dzień Odblasków”. Założeniem działań jest promowanie używania elementów odblaskowych wśród uczestników ruchu drogowego. Łomżyńscy policjanci włączając się w te działania, dziś w godzinach 16:00 – 18:00 będą wręczać opaski odblaskowe oraz zawieszki zapachowe zarówno pieszym jak i kierującym. Przedsięwzięcie ma uświadomić wszystkim uczestnikom ruchu jak ważne dla bezpieczeństwa pieszych jest bycie widocznym na drodze.

Ogólnopolska akcja promowana jest przez znanego rysownika i satyryka Henryka Sawkę – autora rysunków odwzorowanych na opaskach odblaskowych, które wręczane będą w ramach działań. Celem projektu jest zachęcanie jak największej liczby niechronionych uczestników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym.

„Dzień Odblasków”  jest organizowany w ramach projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej na poziomie krajowym w 2016 roku.

(na podst KGP)

Ładowanie odtwarzacza...